Bolivija

Kelionė Bolivijoje
« Atgal

 
Programa
 
1 diena : Vilnius – La Pasas.
Atvykstate į La Pasą. Poilsis ir nakvynė viešbutyje.

2 diena : La Pasas.
Pusryčiai. Antroji diena skirta apsižvalgymui po miestą, poilsiui bei aklimatizacijai. Aplankote žymiausias miesto vietas: Palacio Quemado (Sudegintus rūmus), Museo Costumbrista (Papročių muziejų), Mercado de Brujas (Raganų turgų), Valle de la Luna (Mėnulio slėnį), Museo de Coca (Kokos muziejų), Museo del Oro (Aukso muziejų) ir kitas vietas. Susipažįstate su gidais, išklausote instruktažą ir ruošiatės kelionei Tuiči upe. Nakvynė viešbutyje.

3 diena : La Pasas – Titikaka – Apolobambos kalnynas - Charazani
Pusryčiai. Įspūdinga kelionė upe per Amazonės džiungles prasideda. Keliaujate link Titikakos ežero, per Apolobambos kalnyną link miestelio Charazani, pakeliui gėrėdamiesi ežero bei kalnyno vaizdais, senomis inkų gyvenvietėmis bei autentiškais kaimais. Nakvynė kempinge.

4 diena : Charazani – Velo de Novia krioklys - Apolo
Pusryčiai. Tęsiate kelionę visureigiais. Kelyje link Apolo miestelio apstu šaltinių bei krioklių, tarp jų pamatysite žymųjį krioklį Velo de Novia (Nuotakos šydas). Kelionė iki Apolo tęsiasi apie 5 valandas. Atvykę turėsite galimybę pasivaikščioti po miestelį bei susipažinti ir pabendrauti su vietiniais, draugiškai nusiteikusiais gyventojais. Nakvynei apsistojate vienolyne, kuriame šiuo metu gyvena 12 vienuolių. Šis vienuolynas visada yra atviras svečiams – tai ne tik religinis centras, bet ir vaikų mokykla.

5 diena : Apolo – Santa Cruz - Apolo
Pusryčiai. Aplankote miestelį Santa Cruz del Valle Ameno. Aplinkui driekiasi įspūdingas raudonas gamtovaizdis – tai dėl sausos sieringos dirvos. Atrodo, kad laikas šiame miestelyje sustojo. Dėl itin mažo turistų skaičiaus vietos gyventojai ypatingai draugiški. Po pietų vėl grįžtate į Apolo ir apsistojate vienuolyne.

6 diena : Apolo – Tuiči upė
Pusryčiai. Džipais leidžiatės link Tuiči upės. Kelionė trunka 4 valandas, kurios metu kertate tris skirtingas ekosistemas. Prie upės gyvena maža bendruomenė Asariamos. Turizmo pajamų pagalba siekiama pagerinti šios bendruomenės skurdaus gyvenimo sąlygas tuo pačiu išlaikant jų atsiribojimą nuo civilizacijos įtakos. Gidas taip pat supažindina su išskirtiniais vietos augalais, o vakare laukia vietinių paruošta vakarienė su tradicine muzika bei šokiais. Nakvynė prie Tuiči upės krantų.

7- 8 dienos : Tuiči upė
Pusryčiai. Ryte prasideda kelionė upe. Tolyn nuo civilizacijos išplaukiate į laukinę gamtą. Vietinis lydintis gidas papasakos apie džiunglių augmeniją bei gyvūniją. Maždaug po 1,5 valandos pasiekiate Eslabono upės žiotis (eslabon – isp. jungtis, grandis). Šioje vietoje išlipate ir pėsčiomis patraukiate į džiunglių gilumą. Tai puiki galimybė daugiau sužinoti apie džiunglių gyvenimą. Grupei pageidaujant, galima surengti ir naktinę išvyką į džiungles nakties gyvūnų stebėjimui. Nakvojate prie upės.

9 diena : Tuiči upė
Pusryčiai. Nuotykiai upe tęsiasi. Plaukiate gilyn į džiungles, upė vis labiau siaurėja, o sūkuriai darosi vis pavojingesni, pasiekdami IV-tą sudėtingumo lygį. Maždaug po 3-jų valandų, pasiekę Negro upės žiotis, sustojate papietauti. Čia turite dar vieną galimybę patyrinėti džiungles. Gidas vėlgi papasakos apie gyvūnijos bei augmenijos pasaulį, supažindindamas su nuodingais bei vaistingais augalais. Šiose vietose gamtos gyvenimas verda, taigi susidūrimas su vietos gyvūnais neišvengiamas tiek dieną, tiek naktį. Grįžę į stovyklą galėsite pažvejoti ir taip pagardinti savo pietus. Nakvynė prie upės.

10-11 dienos : Tuiči upė – Čalalanas – Rurenabakė – La Pasas
Pusryčiai. Ryte išplaukiate link vieno pavojingiausių sūkurių upėje – Saulės vartų. Čia laukia trys V-o lygio sūkuriai, kuriuos įveikti prireiks bendrų grupės pastangų bei patirties. Sėkmingai praplaukus paskutiniąją upės kliūtį, jūsų lauks motorinė valtis, kuri nugabens į Čalalano gyvenvietę. Nakvynė prie upės kranto. Pirmąją sekančios dienos pusę praleidžiate detaliau tyrinėdami Čalalano gyvenvietę, o vėliau valtimi visi keliaujate į Rurenabakę. Iš Rurenabakės lėktuvu grįžtate atgal į La Pasą. Nakvynė viešbutyje.

12 diena : La Pasas – Tivanaku – Kopakabana (Titikakos ežeras)
Pusryčiai. Iš La Paso patraukiate į Tivanaku miestelį (71km nuo La Paso). Čia apžiūrite senųjų gyvenviečių griuvėsius ir tęsiate kelionę link Titikakos ežero. Mini autobusu apie 4 valandas vykstate į Kopakabanos miestelį ir apsistojate nakvynei viešbutyje ant ežero kranto (su vaizdu į patį ežerą).

13 diena : Kopakabana – Saulės sala – Tivanaku – La Pasas
Pusryčiai. Iš Kopakabanos plaukiate į Saulės, Kohani ir kitas salas, kur galima pamatyti daugiau senosios kultūros pėdsakų-griuvėsių. Grįžtate į Tivanaku, o iš ten vėl į La Pasą nakvynei.

14 diena : La Pasas – Oruro – Uyuni - Kolčani
Pusryčiai. Šios dienos tikslas pasiekti Druskos ežerą Bolivijos pietuose. Iš La Paso autobusu išvykstate į Oruro miestą. Kelionė trunka api 3 valandas, vėliau sėdate į traukinį ir apie 7 valandas važiuojate į Uyunio miestelį. Vėlai vakare atvykstate į “Druskos” viešbutį Kolčani miestelyje. Nakvynė viešbutyje.

15 diena : Kolčani – Žuvies sala – Velnio urvas – Povandeninis urvas – San Pedro
Pusryčiai. Rytą, išėję iš viešbučio, iš karto atsiduriate druskos dykumoje. Kolčani yra prie pat Druskos ežero - čia geriausia vieta pamatyti, kaip iš ežero išgaunama druska, taip pat aplankysite druskos valymo fabriką. Toliau keliaujate į Žuvies salą, pačiame ežero viduryje. Pavadinimas kilęs nuo salos formos, sala apaugusi kaktusais (kartais net 10m aukščio), o aplinkui stūkso balti druskos ežero plotai. Šis unikalus ir nepakartojamas reginys šiek tiek primena Poliarinį regioną. Čia taip pat aplankysite Velnio bei Povandeninį urvą. Nakvoti vykstate į San Pedro arba San Chuano miestelius. Nakvynė viešbutyje.

16 diena : San Pedro – Raudonoji lagūna – Siloli dykuma
Pusryčiai. Vykstate į Raudonąją lagūną, pakeliui aplankydami kitas lagūnas (Canapa, Hedionda, Chiarcota, Hona ir Ramaditas). Pravažiuojate Siloli dykumą. Kelionė nėra lengva, kartais pasiekiate netgi 5000m virš jūros lygio aukštį, tačiau pakeliui galima grožėtis daugiaspalvėmis vulkaninėmis liekanomis ir kvapą gniaužiančiu gamtovaizdžiu. Atvažiuojate į Raudonąją lagūną apie 3-čią valandą. Ši lagūna yra 4278 aukštyje ir užima 60 km2 plotą. Lagūnai būdinga raudona spalva dėl planktono ir dumblių. Čia gyvena net kelių rūšių flamingai. Nakvynė viešbutyje.

17 diena : Raudonoji lagūna – Žalioji lagūna – Uolų slėnis - Uyuni
Pusryčiai. Anksti ryte iš Raudonosios lagūnos vykstate į Žaliąją lagūną. Pakeliui aplankysite ugnikalnio vietovę “Ryto saulė”. Čia 4850m aukštyje tarp geizerių bei burbuliuojančių purvo telkinių tvyro tirštas sieros kvapas - tai veikiančio ugnikalnio zona, kur galėsite pažvelgti į veikiantį kraterį. Taip pat sustosite prie karštųjų šaltinių, kur galima bus išsimaudyti. Į lagūną atvykstate apie 10val. ryte. Lagūnai žalią spalvą suteikia sieros, švino bei kalcio karbonato sąveika. Už lagūnos pamatysite 5960m aukščio Likankaburo ugnikalnį. Vėliau grįžtate į Uyunio miestelį dar kartą pažvelgdami į Raudonąją lagūną, apžiūrėdami Traukinių kapines (seni XXa. lokomotyvai), bei Uolų slėnį. Nakvynė viešbutyje Uyuni.

18 diena : Uyuni - Potosi
Pusryčiai. Ryte patraukiate į Potosi - aukščiausią miestą pasaulyje virš jūros lygio. Kelionė trunka apie 7 valandas. Vakare ilsitės ir pasiliekate nakvynei viešbutyje.

19 diena : Potosi – La Pasas
Pusryčiai. Turas po Potosi miestą, aplankote pinigų kalyklas bei kasyklas. Vakare paliekate Potosi ir važiuojate į La Pasą visą naktį. Į La Pasą atvykstate 6 val. ryte.

20 diena : La Pasas - Koroiko
Pusryčiai. 7:30 ryte iš La Paso dviračiais važiuojate į Koroiko - nusileisti pavojingiausiu pasaulyje keliu. Po nusileidimo vykstate į Koroiko miestelį. Poilsis komfortabiliame viešbutyje.

21 diena : Koroiko – La Pasas
Pusryčiai. Grįžtate į La Pasą autobusu ir likusią dienos dalį praleidžiate sostinėje kiekvienas savo nuožiūra. Nakvynė viešbutyje.

22 diena : La Pasas
Skrydis į Lietuvą.

 
Kelionės trukmė: įskaitant skrydžius, visa kelionė gali užtrukti iki 25 dienų.
 
Sezonas: kelionės su aukščiau išvardinta programa organizuojamos birželio-rugpjūčio mėnesiais.
 
Kaina: aukščiau išvardintos programos kaina - nuo 8000 LTL vienam asmeniui.
 
Į kainą įskaičiuota: visi vietiniai pervežimai; pilnas transporto aprūpinimas; apgyvendinimas; maitinimas; pagal maršrutą, mokesčiai už apsilankymus objektuose; gidų paslaugos; įrangos leidimuisi kalnų upėmis nuoma.
 
Į kainą neįskaičiuota: skrydžiai Vilnius-La Pasas-Vilnius; alkoholoniai gėrimai; kelionės draudimas; vizos mokestis.

Papildoma informacija: keliautojai turėtų būti pasiruošę dideliems aukščio virš jūros lygio pokyčiams , kartais ilgiems pervažiavimams grunto keliais, taip pat reikės anksti keltis. Rekomenduojama turėti su savimi du/tris aprangos komplektus; nestorą lietaus nepraleidžiančią striukę; higienos reikmenų komplektą; jei reguliariai vartojate vaistus – asmeninę vaistinėlę.