Sokotra

Sokotros programa
« Atgal

Bendroji programa:

1 diena, atvykimas į Saną. Atvykimas į Jemeno sostinę ir viduramžių miestą Saną, kuris yra laikomas arabų tautos gimimo vieta. Pasitikimas aerouoste ir pervežimas į Hilltown viešbutį nakvynei. Paryčiais - kelionė į aerouostą skrydžiui į Sokotrą. 

2 diena, atvykimas į Sokotrą. Atvykus į Sokotros oro uostą, keliautojai pervežami į Hadibu mieste esantį viešbutį. Įsikūrus viešbutyje vykstama apžiūrėti Ayhaft kanjoną. Pietūs viešbutyje. Apsilankymas Dlesha pakrantėje, kur galima maudytis jūroje ir gėlavandenėje įlankoje, grožėtis nuostabiais kalnų vaizdais. Rekomenduojame pasigrožėti saulėlydžiu Dleshoje. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Hadibu mieste. 

3 diena, Diksamo plokštikalnė ir Ameko pakrantė. Po pusryčių visureigiu vykstame į Diksamo plokštikalnę, garsėjančią nuostabiomis panoramomis. Šiose apylinkėse gausu madagaskarinio šmurkšlio medžių, angliškai vadinamų „Dragon‘s Blood Tree“ („Drakono kraujo medis“). Medžio sula yra raudonos spalvos ir labai dažnai naudojama kaip tepalas įvairioms žaizdoms gydyti. Diksamo plokštikalnėje veisiasi apie 1000 porų unikalių paukščių - Sokotros Startų. Iš Šebahono vietovės galima apžvelgti neįprastų formų Di Erho kanjoną. Pasivaikščiojimas kanjonu, norintys gali maudytis gėlo vandens ežerėliuose. Poilsio vietose vaišinsimės pietumis. Popiet laukia pasiplaukiojimas su kvėpavimo vamzdeliais (snorklingas) smėlėtoje Ameko pakrantėje ir vietinių kaimelių aplankymas pakeliui. Ameko paplūdimys – puiki vieta maudymuisi ir nardymui skaidriame Indijos vandenyje. Aplankysime Di Gub olą, kurioje gausu stalaktitų, stalagmitų ir požeminių ežerėlių. Aplankysime milžiniškas Zahiko smėlio kopas. Norintys galės užlipti į jas ir įsitikinti, kad nuo kopų atsiveriančios panoramos vertos kopimo vargų. Vakarienė ir nakvynė stovykloje Ameko paplūdimyje. 

4 diena, Arher. Po pusryčių vykstame į žvejybos vietą Hadibu. Žvejyba jūroje iš laivo. Vėliau, papietavus, visureigiais persikeliame į Arher pakrantę,kur susiduria gėlo ir sūraus vandens srovės. Šiose vietose galima pasivaikščioti grožintis unikaliais kraštovaizdžiais, kopti į milžiniškas kopas ir maudytis smėlėtose pakrantėse. Vakarienė ir nakvynė stovykloje Arher pakrantėje. 

5 diena, Di Hamri. Di Hamri yra saugoma jūros teritorija, kurioje gausu koralų rifų. Koralų salynuose gausu jūros gyvūnijos ir tai yra puiki vieta maudymuisi paviršiniam nardymui. Tarp koralų stebėsite žuvis-papūgas, murenas, rajas, jūrų ežius. Vėliau aplankysime vietinius kaimus, kurie savo buitimi ir apyvoka stebina mūsų kraštu žmones. Vakarop grįžtame į Hadibu miestą. Pavakarieniavus galima pasirinkti nakvyne viešbutyje arba pajūrio stovykloje. 

6 diena, Qalansia, Ditwah parkas. Po pusryčių vykstame į Qalansia – nepaprastai vaizdingą senovinį žvejų miestą, garsų savo archaiškais namais ir siauromis gatvelėmis menančiomis senosios arabų kultūros klestėjimo laikus. Apžiūrėjus miestą, vykstame į Ditwah įlankos parką. Įlankoje galima stebėti spygliuotąsias rajas. Įlankos parke gausu itin retu paukščių. Vakarienė ir nakvynė stovykloje Ditwah paplūdimyje. 

7 diena, Shaub. Po pusryčių Ditwah laivu plaukiame į Šhaub. Šiomis vietomis plaukiantį laivą visada palydi delfinai. Atvykus į Shaub pietaujame ir galime mėgautis puikiomis vietomis maudymuisi, poilsiui paplūdimiuose, žvejybai. Vakarop grįžtame į Qalansiia. Plaukiant galima gaudyti žuvis velkiaujant. Grįžtame į Hadibu miestą vakarienei ir nakvynei. 

8 diena, ko dar nespėjome pamatyti ar nuveikti. Paskutinė diena saloje yra skirta laisvam poilsiui. Turbūt, kažkas dar norės pagaudyti tunų, kažkas pasilepinti paplūdimyje ar nusipirkti suvenyrų Hadibu. O gal bendru sutarimu nuvyksime į kurią nors dar neištyrinėtą salos vietą. 

9 diena, Sokotra – Sana. Po ankstyvų pusryčių viešbutyje važiuojame į aerouostą. Atskridę į Saną važiuojame į Hilltown viešbutį, o vėliau papietauti į vietinį restoraną. Po pietų aplankome miesto senamiestį, apžiūrime mečetes, 1000 metų senumo miesto sienas, paslėptus sodus, senąją turgavietę. Atsisveikinimo vakarienė tradiciniame Jemeno restorane. Grįžtame į Hilltown viešbutį nakvynei. 

10 diena, laisvas laikas ir išvykimas. Po pusryčių turime keletą valandų laisvo laiko, kurias galime skirti suvenyrų pirkimui Sanos senamiesčio turguje. Iš Sanos išskrendame po pietų.

Kelionės trukmė: įskaitant visus skrydžius kelionė gali užtrukti iki 14 dienų. Klientui pageidaujant, galimas kiek sutrumpintas programos variantas.

Sezonas: aukščiau aprašytai kelionei labiausiai tinka sausio – balandžio mėnesiai. Klimatas saloje - švelnus, jūrinis. Temperatūra svyruoja nuo 28 iki 38 laipsnių visus metus. Nuo gegužės iki spalio mėnesio pučia stiprūs musonai, o rugsėjo- lapkričio mėnesiais – palyja.

Kaina: aukščiau išvardintos programos kaina – nuo 5500 litų vienam asmeniui.

Į kainą įskaičiuota: Apgyvendinimas dviviečiuose kambariuose su pusryčiais, pietumis ir vakariene; pilnas transporto aprūpinimas ( mikroautobusas Sanoje ir Toyota 4WD keturiems žmonėms Sokotroje). Pagal maršrutą, mokesčiai už apsilankymus objektuose; angliškai kalbantis gidas; pervežimai iš/į aerouostą ir valčių nuoma nardymui ar žūklei.

Į kainą neįskaičiuota: Skrydžių kainos; pietūs 1-ą ir 10-ą dieną; papildomi mokesčiai viešbučiui (už telefoną, mini-barą, arbatpinigiai); nardymo ir žūklės įrangos nuoma; kelionės draudimas; vizos mokestis.

Papildoma informacija: keliautojai turėtų būti pasiruošę dideliems aukščio virš jūros lygio pokyčiams , kartais ilgiems pervažiavimams grunto keliais, taip pat reikės anksti keltis. Rekomenduojama turėti su savimi du/tris aprangos komplektus, kuriuos sudaro: lengvi šortai, plonos kelnės, tropiniai marškiniai ilgomis rankovėmis (!); sportinę kepuraitę su ilgu snapeliu ir tamsia apačia, tropinę kepurę; dvi/tris kaklaskares; kokybiškus poliarizuojančius akinius UV spindulių nepraleidžiančiais stiklais; higienos reikmenų komplektą; apsauginį kremą nuo saulės ir tepalą lūpoms (!); jei reguliariai vartojate vaistus – asmeninę vaistinėlę.