Mongolija

Mongolija. Šalis kur sustoja laikas
« Atgal

Siūloma kelionės programa:
 
1 diena. Anksti ryte išvykstame traukiniu iš Vilniaus į Minską. Keletas valandų Minsko apžiūrai. Po pietų traukiniu išvykstame į Novosibirską.

2-3 dienos. Kelionė traukiniu. Pamatysime Rusijos miestus, Uralo kalnus, toliau Transibiro magistrale iki Novosibirsko.

4 diena. Ryte atvykstame į Novosibirską. Kelionė mikroautobusu iki Biisko. Keletas valandų poilsio ir nakties kelionė iki Mongolijos sienos.

5 diena. Anksti ryte atvykstame prie Mongolijos sienos. Persėdame į mongolų mikroautobusą-visureigį; sienos kirtimo formalumai. Vakarop atvykstame į Bayan-Olgii miestelį.
Nakvynė jurtų kempinge.

6 diena. Po pusryčių keletas valandų po Bayan-Olgii. Galima aplankyti turgų, nusipirkti orginalių suvenyrų. Išvažiuojame į Tavan-Bogd nacionalinį parką. Kelias vingiuoja įspūdingo grožio Kobdo-Gol upės slėniu. Pakeliui aplankome 6-8 amžiaus tiurkų laidojimo (deginimo) slėnį . Įspūdingos skulptūros (balbal), iš tašytų akmenų išdėlioti mįslingi kosmologiniai raštai... Vakare pasiekiame nuostabaus grožio Chorgon ežerą. Nakvynė palapinėse.

7 diena. Ekskursijos (mašina ir pėsčiomis) po Chorgon ir Choton ežerų apylinkes ir į Trijų Upių slėnį. Pakeliui galima pamatyti pilkapius ir akmens stelas. Aplankome kalną vietinių vadinamą „ Galąstuvu“. Daugybė priešistorinių piešinių ant uolų (petroglifų) su medžioklės, kovos ir žvėrių piešiniais. Apsilankome vietinių gyventojų jurtose, ragaujame vietinių patiekalų. Nakvynė palapinėsė.

8 diena. Plaukimas plaustu Kobdo upe. Upėje keletas nesudėtingų ir nepavojingų slenksčių – „ekstrymo“ nedaug. Nuostabaus grožio krantai; galimybė pamatyti daugybę paukščių: ereliai, vanagai, sakalai, gulbės, vandens paukščių įvairovė. Nakvynė palapinėsė.

9 diena. Plaukimas plaustu Kobdo upe. Aplankome senas kazachų kapines – iš rastų pastatytus namelius. Po pietų, esant norui, trekingas. Nakvynė palapinėse.

10 diena. Plaukimas plaustu Kobdo upe iki Cengel kaimo. Pervažiavimas iki Tolbo-Nuur ežero. Stovyklavietė 2058 m. aukštyje. Nakvynė palapinėse.

11-12 dienos. Kelionė arkliais prie amžinu sniegu padengto Sair kalno (3981 m.). Trekingas ar užlipimas į viršūnę. Spręsti jums. Nakvynė palapinėse.

13 diena. Kelionė į Hovd miestą. Trumpa ekskursija. Budistų dacanas (vienuolynas), kiniečių tvirtovės likučiai. Mongolų turgus. Suvenyrai. Pervažiavimas į Bayan-Olgii. Nakvynė palapinėse.

14 diena. Anksti iš ryto išvažiuojame Rusijos sienos link. Pasienio formalumai. Persėdam į rusų mikroautobusą ir važiuojam į Barnaulą.

15 diena. Anksti ryte iš Barnaulo skrendame į Maskvą. Keletas valandų Maskvos apžiūrai. Po pietų traukiniu išvykstame į Vilnių.

16 diena. Anksti ryte atvykstame į Vilnių.
 
Sezonas
 
Palankiausias metas keliauti Vakarų Mongolijoje - birželio-rugpjūčio mėnesiai. Šiuo metų laiku temperatūra svyruoja nuo 15C naktį iki 30C dieną, dažniausiai būna giedra, nelyja.
 
Grupės dydis: kelionė įvyksta susirinkus min. 5 žmonių grupei.

Į kelionės kainą įskaičiuota: transportas visos kelionės metu (lėktuvu, traukiniu, mikroautobusu); Mongolijos, Rusijos ir Baltarusijos vizos; sveikatos draudimas; maitinimas* kelionės metu (išskyrus Maskvoje); nakvynės palapinėse ir jurtose; stovyklavimo ir plaukimo inventorius; arklių nuoma ir jų vadovų samdymas; Nacionalinio parko ir pasienio zonos mokęsčiai.

*Aktyvios kelionės dalies metu maistą ant laužo ruošia patys kelionės dalyviai padedant vadovui.

Į kelionės kainą neįskaičiuota: transportas Maskvoje (Domodedovo – Belaruskij vokzal); maitinimas Maskvoje; suvenyrai; alkoholiniai gėrimai; arbatpinigiai.