Grenlandija

Nardymas Grenlandijoje
« Atgal

Nardoma šiauriau poliarinio rato, tarp Kangerlussuaq ir Ilulissat vietovių, kurios yra Diskobay įlankoje. Per 11 dienų nardymo kelionę nuplaukiama apie 300 jūrmylių (550 km) Grenlandijos fiordais ir pakrantėmis. Laisvu nuo nėrimų metu galima apsilankyti Grenlandijos miesteliuose, surengti žygius po itin vaizdingas apylinkes, UNESCO saugomu paveldu pripažintą milžinišką ledo fiordą arba apžiūrėti ledyną iš malūnsparnio. Pagedaujant, galima pasirinkti ir sutrumpintą - 7 dienų kelionę.
Kelionės metu numatoma keletą naktų pamainomis praleisti laive ir patogiuose viešbučiuose.

Kelionės programa

1-3 diena. Pirmąsias 3 dienas praleisite laive „Sirius“. Nardymai Fishmasters uosto apylinkėse, aplankant nuskendusius laivus “Borgin” ir “The Prisonship”. Abu laivai yra tristiebiai ir puikiai išsilaikę. Išlikęs net laivų takelažas. Laivas Borgin – 110 pėdų tristiebė škuna, pastatyta 1914 metais Svendborg‘e, Danijoje. 1954 metais, kilus gaisrui variklių skyriuje, nuskendo su visu sūdytos žuvies kroviniu. Guli ant kylio, 26 metrų gylyje. Du puikiai išsilaikę stiebai beveik siekia vandens paviršių. Gerai matomas sudegęs variklių skyrius. Per didžiulę skylę borte galima apžiūrėti kajutes su išlikusiais daiktais, hamakais ir net sudėtais jūrininkų rūbais. Aplink laivą visada gausių žuvų. Antrasis - „laivas–kalėjimas“ nėra gerai ištyrinėtas. Žinoma, kad jis priklausė portugalams, o jame įkalinti žmonės buvo verčiami dirbti žvejais. Tristiebis 140 pėdų ilgio laivas guli pakrypęs ant šono. Stiebai nulūžę – vienas guli ant jūros dugno, kiti du pakibę ant korpuso. Laivas gerai išsilaikęs.

4-5 diena. 2 dienos Sisimiut mieste (5200 gyventojų). Nardymas Švyturio salos apylinkėse. Viena diena skirta poilsiui. Galima iškylauti žvalgant apylinkes pėsčiomis, šunų kinkiniais, sniego motociklais, apžiūrėti nedidelį Sisimiut miestą, apsilankyti jo jaukiose kavinėse.

 6-8 diena. 3 dienos „Sirius“ laive. Nardymas tarp aisbergų fiordo žiotyse.

 9-10 diena. 2 laisvos dienos Ilulissat mieste prie didžiausio Arktikos ledyno. Didelis iškylų pasirinkimas – pėsčiomis, šunų kinkiniais, malūnsparniu. Viešbutis Icefjord yra miestelio centre, bet nuo jo iki Ledo fiordo tėra 15 minučių kelio pėsčiomis.

 11 diena. Išvykimas į Kopenhagą

 *Detali dienotvarkė pateikiama užsisakant kelionę.
Dėl kintančių oro sąlygų kai kurie nėrimai gali būti sutrumpinti arba, blogiausiu atveju - atšaukti. Dauguma nardymo vietų tinkamos nardyti įvairiomis oro ir vandens pokyčių sąlygomis. Atšaukus nėrimą vienoje vietoje, visada ieškoma kitos vietos. Visos kelionės metų jus lydės grupės vadovas, kalbantis anglų, danų ir inuitų kalbomis.

Kelionės trukmė

Įskaitant skrydžius Vilnius-Kopenhaga-Vilnius, visa kelionė gali užtrukti iki 13 dienų. Pasirinkus sutrumpintą variantą – iki 9 dienų.

Sezonas

 Nardymas Grenlandijoje organizuojamas ištisus metus, tačiau geriausias laikotarpis yra kovo-gegužės mėnesiai. Šiuo metu vandens temperatūra yra pakankamai žema, todėl matomumas panėrus gali siekti 25-40 metrų. Vasaros metu vaizdai ne tokie įspūdingi.

Kaina
 
11 dienų nardymo Grenlandijoje turo kaina yra 5900 €.
 
Į kelionės kainą įskaičiuota:  Skrydis lėktuvu Kopenhaga–Kangerlussuaq–Kopenhaga; skrydis Ilulissat-Kangerlussuaq; 6 dienos Sirius laive; neribotas nėrimų skaičius (planuojami 2); maistas ir gaivieji gėrimai; 2 nėrimai iš pripučiamos valties; 3 nakvynės su pusryčiais keturių žvaigždučių viešbutyje Sisimiut; 3 nakvynės su pusryčiais dviejų žvaigždučių viešbutyje Icefiord.
 
Į kainą neįskaičiuota:  Skrydis Vilnius-Kopenhaga-Vilnius; ekskursijos Sisimiut ir Ilulisat miestuose ir apylinkėse; pietūs ir vakarienė Sisimiut ir Ilulisat miestuose; bendras draudimas.
 
7 dienų nardymo Grenlandijoje turo kaina 4230 €.
 
Į kelionės kainą įskaičiuota:  Skrydis lėktuvu Kopenhaga–Kangerlussuaq–Kopenhaga; skrydis Kangerlussuaq-Sisimiut; skrydis Ilulissat-Kangerlussuaq; 3 dienos Sirius laive; neribotas nėrimų skaičius (planuojami 2); maistas ir gaivieji gėrimai; 2 nėrimai iš pripučiamos valties; 3 nakvynės su pusryčiais keturių žvaigždučių viešbutyje Sisimiut; 2 nakvynės su pusryčiais dviejų žvaigždučių viešbutyje Icefiord.
 
Į kainą neįskaičiuota: Skrydis Vilnius-Kopenhaga-Vilnius; ekskursijos Sisimiut ir Ilulisat miestuose ir apylinkėse; pietūs ir vakarienė Sisimiut ir Ilulisat miestuose; bendras draudimas.

Jei keliausite kartu su bendrakeleiviais nenorinčiais nardyti, jiems taikomos nuolaidos iki 50%.
 
Kelionės rezervacijai imamas 50% avansinė įmoka. Likusieji 50% sumokami likus 8 savaitėms iki išvykimo.

 
Papildoma informacija
 
Kelionė organizuojama surinkus 6 žmonių grupę. Nesusidarius pakankamam keliautojų kiekiui, kelionė gali būti atšaukta.
 
Laivas. „Sirius“ yra specialiai parengtas nardymo žygiams. Tai - 35 pėdų Targa klasės laivas, pastatytas Suomijoje. Laivas turi du 310 AG variklius ir išvysto 30 mazgų greitį. Laive įrengtos šešios miegamos vietos, dušas, tualetas, salonas ir puikus denis. Laivo įgulą sudaro 2 žmonės. Laivas turi 250 litrų geriamo vandens rezervuarą ir atskirą gėlo vandens rezervuarą dušui. Nardymo reikmėms naudojamas 6 metrų ilgio pripučiamas laivas su 150 AG varikliu.
 
Nardymo įgūdžiai. Nardymui Grenlandijos vandenyse reikalaujama turėti mažiausiai PADI AWO sertifikatą, CMAS**Nordic arba atitinkamą. Naras turi būti nardęs su sausu kostiumu 12 mėnesių bėgyje. Norintys prisijungti prie kelionės grupės yra prašomi užpildyti specialią anketą apie nardymo patyrimą.
 
Įranga. Nardymo įranga yra sunki, jos neįmanoma pergabenti lėktuvu neviršijus 20+8 kilogramų bagažo svorio limito. Visą nardymo įrangą galima išsinuomoti vietoje. Standartinė komplekto kaina yra 475 Danijos kronų dienai. Nuomos kaina septynioms dienoms yra 2.375 Danijos kronų. Papildomo baliono su atskiru reguliatoriumi nuomos kaina yra 75 Danijos kronų dienai.
Jeigu norite naudoti savo įrangą, įsitikinkite ar ji yra tinkama arktiniam nardymui. Jūsų reguliatorius turi būti neužšąlantis, sausas nardymo kostiumas ir vidinis kostiumas turi būti tinkamas nardymui 0-4oC temperatūros vandenyje.
Atkreipkite dėmesį, kad kelionės metu mes galime pasiimti tik nedidelį kiekį atsarginės įrangos, todėl, sugedus jūsų nuosavai įrangai kelionės organizatoriai negalės jums suteikti atsarginės.
 
Orai ir apranga. Tarp Sisimiut ir Ilulissat vietovių vandens temperatūra dėl Golfo srovės įtakos svyruoja nuo 0°C iki 4°C. Rekomenduojama pasiimti šiltus ir patogius rūbus. Oro temperatūra vasarą svyruoja tarp 5°C ir 15°C, o žiemą tarp –5°C to -30°C. Šiauriau poliarinio rato temperatūra nepakyla aukščiau 10°C. Dėl ganėtinai sauso klimato šaltis nėra „kandus“. Deja, orai ir temperatūros Grenlandijoje ganėtinai permainingi. Būtinai pasirūpinkite kokybiška „termo-apranga“.
 
Saugumas. Kelionės metu ypatingas dėmesys skiriamas keliautojų saugumui. Reikalaujama griežtai laikytis nardymo instrukcijų. Būtinai atliekamas bandomasis nėrimas. Vandens temperatūra Grenlandijoje svyruoja tarp 0 ir 4 laipsnių Celsijaus, o artimiausia dekompresinė kamera yra Islandijoje. Taigi, nevykdome dekompresinių nėrimų.
 
Draudimas. Būtina pasirūpinti individualiu draudimu. Nardymo iškylų metu visiems grupės nariams galioja draudimas nuo nelaimingų atsitikimų.
 
Maistas ir gėrimai. Maitinimas numatytas visos kelionės metu, išskyrus gyvenimo viešbutyje laikotarpį, kur gausite tik pusryčius.
 
Ekskursijos. Greenland travel organizuoja ekskursijas po Ilulissat ir Sisimiut miestus. Jas galima užsisakyti iš anksto. Ekskursijų mokesčiai neįskaičiuoti į kelionės kainą.
 
Valiuta. Danijos kronos. Daugelyje vietų galima atsiskaityti kreditinėmis ir mokėjimo kortelėmis.