Sokotra

Žvejyba Sokotroje
« Atgal

 
Programa
 
1 diena. Atvykimas Saną
Atvykstame į Yemeno sostinę ir viduramžių miestą Saną, kuris yra laikomas arabų tautos gimimo vieta. Pasitikimas aerouoste ir nuvežimas į Hilltown viešbutį nakvynei.

2 diena. Sana – Sokotra – Dlesha
Atvykus į Sokotros oro uostą, keliautojai pervežami į Hadibu mieste esantį viešbutį. Įsikūrus viešbutyje vykstama apžiūrėti Ayhaft kanjoną. Pietūs viešbutyje. Po to apsilankysime Dlesha pakrantėje, kur galima maudytis jūroje ir gėlavandenėje įlankoje, grožėtis nuostabiais kalnų vaizdais ir pasigrožėti saulėlydžiu. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Hadibu mieste.

3 diena. Di Hamri jūrinis rezervatas
Po ankstyvų pusryčių išvykstame iš Hadibu ir apie 1 valandą per mažus kaimelius važiuojame į Di Hamri jūrinį rezervatą – tai viena žuvingiausių vietų visoje saloje. Čia praleidžiame visą dieną žvejodami ir maudydamiesi. Vakare grįžtame į Hadibu vakarienei ir nakvynei.

4 diena. Rush jūrinis rezervatas
Po pusryčių viešbutyje išvažiuojame į Rush jūrinį rezervatą rytinėje Sokotros salos pakrantėje. Čia praleidžiame visą dieną žvejodami ir maudydamiesi. Vakare vėl grįžtame į Hadibu vakarienei ir nakvynei.

5 diena. Sudužęs laivas prie Arsel
Po pusryčių išvykstame į Arsel. Šitą vietą pamėgę gigantiški gruperiai. Vakare grįžtame į viešbutį vakarienei ir nakvynei.

6 diena. Hadibu – Diksam – Di Erho
Išvykstame iš viešbučio ir toliau tęsiame kelionę po salą. Važiuojame į pietinę salos pusę link Diksam, kur galima bus pamatyti unikalią Drakono Kraujo medžiais apaugusią vietovę. Drakono Kraujo medžiai yra neatsiejama Sokotros salos dalis. Kraujo raudonumo sula vietinių buvo naudojama kaip tepalas įvairioms žaizdoms dezinfekuoti. Ši vietovė taip pat unikali savo flora ir fauna ir yra puiki vieta paukščių stebėjimui. Plokštikalnėje retose stovyklose gyvena klajokliai, kurių buitis vis dar labia mažai tepaliesta civilizacijos.
Apžiūrėję šią vietovę, keliaujame į Wadi Di Erho – tai mažomis upėmis išraizgytas slėnis, kur galima pasimaudyti kanjone susidariusiuose ežeriukuose. Papietaujame pakeliui, o vakare grįžtame į Hadibu viešbutį vakarienei ir nakvynei.

7 diena. Hadibu – Qalansia - Shaub
Iš viešbučio išvykstame vakarų kryptimi ir važiuojame apie 95 km į Qalansia. Tai vieta garsėjanti ypatingo skaidrumo vandens paplūdimiais, palmėmis nusėtais nuostabiais slėniais ir retais paukščiais. Žmonės, kurie gyvena šioje vietoje, daugiausiai verčiasi žuvininkyste. Valtimi, išilgai virš vandens stūksančių uolų, keliaujame į Shaub, kur tikrai verta paplaukioti kartu su delfinais ir pamatyti keletą pačių įdomiausių paukščių bei jų lizdų visoje saloje. Papietaujame pakeliui o vakare grįžtame į viešbutį vakarienei ir nakvynei.

8 diena. Hadibu – Pietinė salos pakrantė
Išvykstame iš viešbučio ir toliau tęsiame kelionę po salą. Važiuojame apie 90 kilometrų į pietinę salos pusę . Čia galėsime pasivaikščioti po kalnus, patinginiauti nuostabiuose laukiniuose paplūdimiuose . Šiose vietose gausu savo išvaizda stebinančių endeminių augalų . Papietaujame pakeliui o vakare grįžtame į Hadibu atsisveikinimo vakarienei ir nakvynei.

9 diena. Socotra - Sana
Po ankstyvų pusryčių viešbutyje ir važiuojame į aerouostą. Atskridę į Saną važiuojame į Hilltown viešbutį, o vėliau papietauti į vietinį restoraną.
Po pietų aplankome miesto senamiestį, apžiūrime mečetes, 1000 metų senumo miesto sienas, paslėptus sodus, senąją turgavietę .. Atsisveikinimo vakarienė tradiciniame Jemeno restorane. Grįžtame į Hilltown viešbutį nakvynei.

10 diena. Laisvas laikas ir išvykimas
Po pusryčių turime keletą valandų laisvo laiko, kurias galime skirti suvenyrų pirkimui Sanos senamiesčio turguje. Iš Sanos išskrendame po pietų.


Kelionės trukmė: įskaitant visus skrydžius kelionė gali užtrukti iki 14 dienų. Klientui pageidaujant, galimas kiek sutrumpintas programos variantas.

Sezonas: aukščiau aprašytai kelionei labiausiai tinka sausio – balandžio mėnesiai. Klimatas saloje - švelnus, jūrinis. Temperatūra svyruoja nuo 28 iki 38 laipsnių visus metus. Nuo gegužės iki spalio mėnesio pučia stiprūs musonai, o rugsėjo- lapkričio mėnesiais – palyja.

Kaina: aukščiau išvardintos programos kaina – nuo 5500 litų vienam asmeniui.

Į kainą įeina: Apgyvendinimas dviviečiuose kambariuose su pusryčiais, pietumis ir vakariene; pilnas transporto aprūpinimas ( mikroautobusas Sanoje ir Toyota 4WD keturiems žmonėms Sokotroje). Pagal maršrutą, mokesčiai už apsilankymus objektuose; angliškai kalbantis gidas; pervežimai iš/į aerouostą ir valčių nuoma žūklei.

Į kainą neįeina: Skrydžių kainos; pietūs 1-ą ir 10-ą dieną; papildomi mokesčiai viešbučiui (už telefoną, mini-barą, arbatpinigiai); nardymo ir žūklės įrangos nuoma; kelionės draudimas; vizos mokestis.

Papildoma informacija: keliautojai turėtų būti pasiruošę dideliems aukščio virš jūros lygio pokyčiams , kartais ilgiems pervažiavimams grunto keliais, taip pat reikės anksti keltis. Rekomenduojama turėti su savimi du/tris aprangos komplektus, kuriuos sudaro: lengvi šortai, plonos kelnės, tropiniai marškiniai ilgomis rankovėmis (!); sportinę kepuraitę su ilgu snapeliu ir tamsia apačia, tropinę kepurę; dvi/tris kaklaskares; kokybiškus poliarizuojančius akinius UV spindulių nepraleidžiančiais stiklais; higienos reikmenų komplektą; apsauginį kremą nuo saulės ir tepalą lūpoms (!); jei reguliariai vartojate vaistus – asmeninę vaistinėlę.